Zaproszenie do udziału w programie realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025

Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki w Lublinie zaprasza do udziału w projekcie realizowanego w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 w zakresie zadania pn.: Podejmowanie inicjatyw na rzecz profilaktyki chorób zawodowych i związanych z pracą, w tym ze służbą żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy oraz wzmocnienie zdrowia pracujących.

 

W ramach programu, każdy mieszkaniec obszarów wiejskich może wykonać bezpłatne badania
w zakresie:

1. badania serologiczne w kierunku boreliozy metodą ELISA w klasie IgM i IgG;

2. badania serologiczne w kierunku boreliozy metodą Western Blot w klasie IgM i IgG;

3. badania serologiczne w kierunku toksoplazmozy metodą ELFA w klasie IgM i IgG oraz awidność IgG u osób dodatnich w klasie IgG;

4. badania serologiczne w kierunku kleszczowego zapalenia mózgu (KZM) metodą ELISA w klasie IgM i IgG lub badania poziomu przeciwciał klasy IgG u osób zaszczepionych przeciw KZM.

W zakresie badań środowiskowych, uczestnicy będą mieli możliwość bezpłatnego wykonania badań kleszczy oraz gleby:

1. badania kleszczy usuniętych ze skóry na obecność bakterii Borrelia burgdorferi (czynnika etiologicznego boreliozy) oraz Borrelia miyamotoi;

2. badania próbek gleby (z pól uprawnych, ogrodów, tuneli, sadów) w kierunku wykrywania żywych jaj pasożytów jelitowych: Trichuris spp. Ascaris spp. i Toxocara oraz bakterii Salmonella, a także oznaczanie ogólnej liczby bakterii, w tym fekalnej grupy coli.

Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie: www.npz.imw.lublin.pl oraz pod numerem telefonu +48 81 71 84 555.

Nawigacja wpisu

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka prywatności
O ciasteczkach
ZGADZAM SIĘ