VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

TRWAJĄ ZAPISY DRUŻYN NA OLIMPIADĘ OSP. 
Serdecznie zapraszamy druhny i druhów do udziału w  VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczą Strażaków OSP, która odbędzie się w dniach 11i 12 września 2021 roku na terenie Ośrodka Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach gmina Czorsztyn, woj. małopolskie. 
Na atrakcyjność olimpiady wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła tych zawodów rozgrywanych na nietypowej jak na zawody strażackie arenie sportowej umiejscowionej w górach wraz z otaczającą ją przepiękną scenerią górską oraz pobliskiego Jeziora Czorsztyńskiego.                                

W zawodach co roku uczestniczy kilkadziesiąt jednostek reprezentujących prawie wszystkie województwa.  
Nie przeprowadzamy wcześniejszych eliminacji, a na zawody może zgłosić się dowolna krajowa jednostka OSP. Startują 5-osobowe drużyny z podziałem na druhów, druhny lub drużyny mieszane. Jednostki OSP mogą zgłosić swoją drużynę do jednego wybranego przez siebie podziału lub od 1-2 drużyn w dowolnie wybranych przez siebie podziałach. Można także zgłosić drużynę lub drużyny częściowo składające się ze strażaków z danej jednostki OSP i strażaków z innych jednostek, również może to być np. reprezentacja miejscowości, Gminy lub powiatu. 
Zawodnicy muszą być pełnoletni, jednak warunkowo opcjonalnie dopuszczamy w każdej drużynie lub w drużynach zgłoszonych przez dane OSP do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat. 
Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia (każdego dnia inne) kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką naszych 2-dniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują się dopiero w dniu startu.  
Kontakt w sprawie zawodów i pobieranie druków rejestracyjnych 
Zgłoszenia drużyn przyjmujemy do 09.09.2021 godz.20.00                                                        

Info: www.facebook.com/olimpiadastrazakowosp /  

Organizatorzy Zawodów druhowie Dariusz i Zbigniew Tokarscy 
Współorganizator Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie 

Nawigacja wpisu

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka prywatności
O ciasteczkach
ZGADZAM SIĘ