Trasa Rowerowa

TRASA ROWEROWA

Trasa : Wola Kalinowska – Grodzisko – Młynnik – Wielmoża – Pieskowa Skała Zamek – Wielmoża  – Sułoszowa kościół – Pieskowa Skała – Wola Kalinowska.
Długość trasy  : ok. 22,2 km.

Początek i zakończenie trasy: parking przy schronisku młodzieżowym w Woli Kalinowskiej (dojazd z Olkusza i Krakowa droga E 40) do Jerzmanowic i dalej drogą w kierunku Ojcowa droga powiatową 18116 lub z Krakowa drogą 794 do Skały i dalej drogą 773 do Woli Kalinowskiej).

Opis trasy: z parkingu przy schronisku jedziemy w prawo drogą gminną asfaltową  440 metrów do skrzyżowania dróg, tu przy kapliczce skręcamy w prawo w dół i jedziemy drogą gruntową  wąwozem Węgielnik ok. 1800 metrów i dalej wzdłuż biegu rzeki Prądnik ok. 250m.  Dojeżdżamy do drogi asfaltowej Ojców – Grodzisko. Jedziemy w lewo. Po przejechaniu ok.450 m. docieramy do skrzyżowania  z drogą 773 Skała Olkusz i kierujemy się w lewo. Ok. 2000 metrów dalej, za mostem skręcamy w prawo w suchą Dolinę Zachwytu i jedziemy drogą gruntową ok.2250 m., a następnie droga asfaltową ok. 880m. Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w lewo. Po przejechaniu ok.540 m na skrzyżowaniu w pobliżu leśniczówki skręcamy w prawo i jedziemy skrajem lasu.
Po przejechaniu ok.960 m. docieramy do skrzyżowania z droga prowadząca do Zamku w Pieskowej Skale. 
/Opcja  skręcamy w lewo i jedziemy do Zamku w Pieskowej Skale ok. 1200 metrów. Po jego zwiedzeniu wracamy tą sama droga/
Jedziemy dalej wzdłuż lasu i po 320.metrach  skręcamy z głównej drogi w prawo jadąc dalej prosto skrajem lasu droga gruntową ok. 380 m.. Docieramy do skrzyżowania dróg gruntowych gdzie skręcamy w prawo i jedziemy prosto ok. 460 metrów następnie mijamy z prawej strony budynki Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej  w Pieskowej Skale i przed zabudowaniami wsi Wielmoża kolonia – Krótka skręcamy w lewo. Jedziemy  drogą gruntową ok. 2360 m.. początkowo mijając kilka pojedynczych budynków  cały czas na wprost, początkowo  lekko z góry, a następnie pod górę i znów z góry. Docieramy do zabudowań wsi Sułoszowa. Droga zamienia się w asfaltową Po ok.700 m. Mijamy cmentarz i dojeżdżamy do drogi 773. Drogę tą przecinamy i jedziemy pod górę wzdłuż ogrodzenia kościelnego ok.420.m  /opcjonalnie zwiedzanie  Kościoła pod Wezwaniem  Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej/, a następnie skręcamy wraz z drogą asfaltową w lewo. Jedziemy pośród  pól drogą asfaltową ok. 2280 m. początkowo lekko  pod górę następnie w dół i znów pod górę. Dalej jedziemy drogą gruntową ok. 340 m. do skrzyżowanie gdzie skręcamy w lewo w Wąwóz Babie Doły. Zjeżdżamy w dół lasem i po przejechaniu 1400 m. docieramy do rzeki Prądnik , którą  przejeżdżamy w bród i dalej jedziemy drogą 773  asfaltową w prawo  do podnóża Zamku w Pieskowej Skale 
/Opcja zostawiamy rowery  na podnóżu  i pieszo idziemy na Zamek/.Opuszczamy  wieś Sułoszowa.
Skręcamy w prawo i dojeżdżamy do Maczugi Herkulesa. Tuż za Maczugą przejeżdżamy przez mostek i jedziemy lekko pod górę drogą tłuczniową ok. 400 m a następnie asfaltową Wąwozem Sokolec1200m. Dojeżdżamy do drogi głównej gdzie skręcamy w lewo i jadąc główną drogą 2.000 m dojeżdżamy do punktu startowego przy schronisku.

 

 

 WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW STANISŁAW ŁAKOMY WOLA KALINOWSKA 52a 
(SZKOŁA PODSTAWOWA – SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE)

CZYNNE CODZIENNIE:

tel: 0-501- 424- 499 ; 0-12 389 – 19 – 60

Możliwość zaparkowania pojazdu.

Serdecznie Zapraszamy!!

Proponowana Trasa:

Wola Kalinowska – Grodzisko – Młynnik – Wielmoża – Pieskowa Skała Zamek – Wielmoża – Sułoszowa kościół – Pieskowa Skała – Wola Kalinowska.

Długość trasy : ok. 22,2 km.

Nawigacja wpisu

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka prywatności
O ciasteczkach
ZGADZAM SIĘ