Informacja Grodzkiego Urzędu Pracy na temat uruchomienia dotacji dla firm

Uruchomiona została kolejna branżowa Tarcza Antykryzysowa. W związku z tym chcemy zachęcić wszystkich ludzi, którym los krakowskich firm leży na sercu – do włączenia się w szeroką koalicję na rzecz aktywizacji przedsiębiorców i samozatrudnionych, działających w naszym mieście.

 

Od 26 kwietnia 2021 r. znacząco poszerzone zostało grono potencjalnych beneficjentów znanej już bezzwrotnej dotacji w wysokości 5000 zł, udzielanej w ramach działań Tarczy i oferowanej przez Grodzki Urząd Pracy w Krakowie. Jej pozyskanie pozwala zarówno osobom samozatrudnionym jak i właścicielom mikro oraz małych firm pokryć bieżące koszty funkcjonowania, takie jak np. ZUS, czynsz, media, raty leasingowe czy zakupić sprzęt i dodatkowe wyposażenie niezbędne do pracy w nowo zaistniałych warunkach.

Podstawowym kryterium dla uzyskania pomocy jest prowadzenie działalności gospodarczej w dniu 31 marca 2021 r. oraz w dniu składania wniosku. Należy również zadeklarować spadek przychodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku, względem wcześniejszego miesiąca lub analogicznego miesiąca w roku poprzednim lub września bądź lutego 2020 r. Dodatkowo główne PKD musi zawierać się na liście 65 PKD wymienionych w ustawie. Co jest szczególnie istotne dla przedsiębiorców – dotacja jest całkowicie i bez dodatkowych dokumentów umarzana (jedyny warunek – utrzymanie działalności przez 3 miesiące od otrzymania wsparcia), a dodatkowo kwota nie jest uznawana za przychód, co oznacza, iż przedsiębiorcy nie mają obowiązku jej opodatkowania. Tę formę wsparcia przedsiębiorcy mogą również łączyć z pozostałymi narzędziami Tarczy Antykryzysowej.

Dotacja udzielana jest tylko do końca sierpnia 2021 r .

Wnioski aplikacyjne do Grodzkiego Urzędu Pracy można składać jedynie online za pośrednictwem portalu praca.gov.pl, co zdecydowanie przyspiesza ich rozpatrywanie. Urząd uruchomił również specjalną infolinię konsultacyjną, codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:45 – 14:45, pod numerami telefonów:


12 68 68 122

12 68 68 123

12 68 68 024

12 68 68 023

dyżurują konsultanci GUP Kraków, wspierający samozatrudnionych oraz właścicieli mikro i małych firm w uzupełnianiu dokumentów.  

Wszystkie informacje o tej formie pomocy można znaleźć na naszej stronie internetowej pod linkiem: http://www.gupkrakow.pl/wazne-zmiany-w-tarczy-antykryzysowej-z-dotacji-bedzie-moglo-skorzystac-wiecej-firm/

Nawigacja wpisu

Wykorzystujemy pliki cookies.
Polityka prywatności
O ciasteczkach
ZGADZAM SIĘ