Ogłoszenie przetargowe – Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Ogłoszenie przetargowe znajduję się w załączniku poniżej:

4243.4. OGLOSZENIE PRZETARGOWE




Akcja szczepienia lisów

komunika inspektora weterynarii
komunika inspektora weterynarii



OBWIESZCZENIE KOMISARZA WYBORCZEGO W KRAKOWIE I z dnia 10 kwietnia 2024 r. o wynikach wyborów do rad na obszarze województwa małopolskiego

Na podstawie art. 168 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. — Kodeks wyborczy (Dz.
U. z 2023 r. poz. 2408) Komisarz Wyborczy w Krakowie I podaje do publicznej
wiadomości wyniki wyborów do rad na obszarze województwa małopolskiego,
przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 r.

                                                          Część I 
                                                    Dane zbiorcze 

                                                      Rozdział  1. 
                                                     Dane ogólne 

  1. Wybory przeprowadzono do 202 rad, z czego:
    1) do 182 rad gmin, z tego:
    a) do 149 rad gmin w gminach do 20 tys. mieszkańców,
    b) do 33 rad gmin w gminach powyżej 20 tys. mieszkańców; 2) do 19 rad powiatów; 3) do Sejmiku Województwa Małopolskiego.
  2. Wybierano łącznie 3444 radnych, z czego:
    1) 2956 radnych rad gmin, z tego:
    a) 2235 radnych w gminach do 20 tys. mieszkańców,
    b) 721 radnych w gminach powyżej 20 tys. mieszkańców;
    2) 449 radnych rad powiatów;
    3) 39 radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego.
  3. Wybrano łącznie 3444 radnych, z czego:
    1) 2956 radnych rad gmin, z tego:
    a) 2235 radnych w gminach do 20 tys. mieszkańców,
    b) 721 radnych w gminach powyżej 20 tys. mieszkańców;
    2) 449 radnych rad powiatów;
    3) 39 radnych Sejmiku Województwa Małopolskiego.

2

  1. Wybory przeprowadzono w 2455 okręgach wyborczych.
  2. We wszystkich okręgach wyborczych zarejestrowano listy kandydatów na radnych.
  3. Głosowanie przeprowadzono w 2220 okręgach wyborczych.
  4. Głosowania nie przeprowadzono w 235 okręgach wyborczych, w których liczba
    zarejestrowanych kandydatów była równa lub mniejsza od liczby radnych
    wybieranych w tych okręgach wyborczych. W związku z tym 235 radnych uzyskało
    mandaty bez głosowania.
  5. Głosowanie przeprowadzono w 2743 obwodach głosowania. Rozdział 2. Wybory do rad gmin w gminach do 20 tys. mieszkańców
  6. Wybory przeprowadzono do 149 rad gmin do 20 tys. mieszkańców, w których
    utworzono 2235 okręgów wyborczych.
  7. Wybierano 2235 radnych spośród 5940 kandydatów zgłoszonych przez 651
    komitetów wyborczych, w tym 580 komitetów wyborczych wyborców
    utworzonych jedynie w celu zgłoszenia kandydatów na radnych do rady gminy w
    gminie do 20 tys. mieszkańców.
  8. Wybrano 2235 radnych.
  9. Wybory przeprowadzono w 2235 okręgach wyborczych.
  10. We wszystkich okręgach wyborczych zarejestrowano listy kandydatów na radnych.
  11. Głosowanie przeprowadzono w 2000 okręgach wyborczych.
  12. Głosowania nie przeprowadzono w 235 okręgach wyborczych, w których zgłoszono
    jedną listę kandydatów. W związku z tym 235 radnych uzyskało mandat bez
    głosowania.
  13. Głosowanie przeprowadzono w 1336 obwodach głosowania.
  14. Uprawnionych do głosowania było 1054745 osób, w tym 59 obywateli Unii
    Europejskiej niebędących obywatelami polskimi lub obywateli Zjednoczonego
    Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
  15. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 575494 osobom.
  16. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 575281 osób, to
    jest 54,54% uprawnionych do głosowania.
  17. Głosów ważnych oddano 563148, to jest 97,89% ogólnej liczby głosów oddanych.
  18. Głosów nieważnych oddano 12133, to jest 2,11% ogólnej liczby głosów oddanych,
    z tego głosów nieważnych z powodu:
    1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów
    oddano 2983, to jest 24,59% ogólnej liczby głosów nieważnych,
    2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 9141, to
    jest 75,34% ogólnej liczby głosów nieważnych,

3
3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska skreślonego kandydata
oddano 9, to jest 0,07% ogólnej liczby głosów nieważnych.

                                                      Rozdział  3. 
            Wybory  do rad  gmin  w gminach powyżej  20 tys. mieszkańców 

  1. Wybory przeprowadzono do 33 rad gmin powyżej 20 tys. mieszkańców, w których
    utworzono 119 okręgów wyborczych.
  2. Wybierano 721 radnych spośród 4061 kandydatów zgłoszonych na 534 listach
    kandydatów przez 109 komitetów wyborczych.
  3. Wybrano 721 radnych.
  4. Wybory przeprowadzono w 119 okręgach wyborczych.
  5. We wszystkich okręgach wyborczych zarejestrowano listy kandydatów na radnych.
  6. Głosowanie przeprowadzono w 119 okręgach wyborczych.
  7. Głosowanie przeprowadzono w 1304 obwodach głosowania.
  8. Uprawnionych do głosowania było 1463472 osób, w tym 302 obywateli Unii
    Europejskiej niebędących obywatelami polskimi lub obywateli Zjednoczonego
    Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
  9. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 756695 osobom.
  10. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 756427 osób, to
    jest 51,69% uprawnionych do głosowania.
  11. Głosów ważnych oddano 741588, to jest 98,04% ogólnej liczby głosów oddanych.
  12. Głosów nieważnych oddano 14839, to jest 1,96% ogólnej liczby głosów oddanych,
    z tego głosów nieważnych z powodu:
    1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów
    z różnych list oddano 6801, to jest 45,83% ogólnej liczby głosów nieważnych,
    2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 8038, to
    jest 54,17% ogólnej liczby głosów nieważnych,
    3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której
    rejestracja została unieważniona oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby
    głosów nieważnych. Rozdział 4. Wybory do rad powiatów
  13. Wybory przeprowadzono do 19 rad powiatów, w których utworzono 95 okręgów
    wyborczych.
  14. Wybierano 449 radnych spośród 2926 kandydatów zgłoszonych na 449 listach
    kandydatów przez 59 komitetów wyborczych.
  15. Wybrano 449 radnych.

4

  1. Wybory przeprowadzono w 95 okręgach wyborczych.
  2. We wszystkich okręgach wyborczych zarejestrowano listy kandydatów na radnych.
  3. Głosowanie przeprowadzono w 95 okręgach wyborczych.
  4. Głosowanie przeprowadzono w 2162 obwodach głosowania.
  5. Uprawnionych do głosowania było 1897812 osób.
  6. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 1007054 osobom.
  7. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 1006777 osób, to
    jest 53,05% uprawnionych do głosowania.
  8. Głosów ważnych oddano 970221, to jest 96,37% ogólnej liczby głosów oddanych.
  9. Głosów nieważnych oddano 36556, to jest 3,63% ogólnej liczby głosów oddanych,
    z tego głosów nieważnych z powodu:
    1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów
    z różnych list oddano 18146, to jest 49,64% ogólnej liczby głosów
    nieważnych,
    2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 18410,
    to jest 50,36% ogólnej liczby głosów nieważnych,
    3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której
    rejestracja została unieważniona oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby
    głosów nieważnych. Rozdział 5. Wybory do Sejmiku Województwa Małopolskiego
  10. Dla przeprowadzenia wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego
    utworzono 6 okręgów wyborczych.
  11. Wybierano 39 radnych spośród 374 kandydatów zgłoszonych na 50 listach
    kandydatów przez 10 komitetów wyborczych.
  12. Wybrano 39 radnych.
  13. Wybory przeprowadzono w 6 okręgach wyborczych.
  14. We wszystkich okręgach wyborczych zarejestrowano listy kandydatów na radnych.
  15. Głosowanie przeprowadzono w 6 okręgach wyborczych.
  16. Głosowanie przeprowadzono w 2743 obwodach głosowania.
  17. Uprawnionych do głosowania było 2624828 osób.
  18. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 1381003 osobom.
  19. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 1380423 osób, to
    jest 52,59% uprawnionych do głosowania.
  20. Głosów ważnych oddano 1324746, to jest 95,97% ogólnej liczby głosów oddanych.
  21. Głosów nieważnych oddano 55677, to jest 4,03% ogólnej liczby głosów oddanych,
    z tego głosów nieważnych z powodu:

5
1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów
z różnych list oddano 15168, to jest 27,24% ogólnej liczby głosów
nieważnych,
2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 40509,
to jest 72,76% ogólnej liczby głosów nieważnych,
3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której
rejestracja została unieważniona oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby
głosów nieważnych.

                                                         Część II 
                                       Szczegółowe wyniki  wyborów 

                                                          Dział  I 
                 Wybory  do rad  gmin w  gminach do 20 tys. mieszkańców 


                                                    Rozdział  123. 
                                  Wybory  do Rady  Gminy  Sułoszowa 

                                                       Oddział  1. 
                                                     Dane ogólne 

  1. Dla przeprowadzenia wyborów do Rady utworzono 15 jednomandatowych
    okręgów wyborczych.
  2. Wybory przeprowadzono w 15 okręgach wyborczych.
  3. Głosowanie przeprowadzono w 15 okręgach wyborczych.
  4. Uprawnionych do głosowania było 4515.
  5. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 2456 osobom.
  6. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 2453 osób, to jest
    54,33% uprawnionych do głosowania.
  7. Głosów ważnych oddano 2390, to jest 97,43% ogólnej liczby głosów oddanych.
  8. Głosów nieważnych oddano 63, to jest 2,57% ogólnej liczby głosów oddanych, z
    tego głosów nieważnych z powodu:
    1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów
    oddano 13, to jest 20,63% ogólnej liczby głosów nieważnych,
    2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 50, to
    jest 79,37% ogólnej liczby głosów nieważnych,
    3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska skreślonego kandydata
    oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby głosów nieważnych. Oddział 2. Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach

6

  1. Okręg wyborczy nr 1: 1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono;
    3) uprawnionych do głosowania było 313;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 183 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 183; 6) głosów ważnych oddano 181;
    7) radnym został wybrany: ― PASEK Tomasz Wojciech, z listy nr 3 KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI.
  2. Okręg wyborczy nr 2:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono; 3) uprawnionych do głosowania było 332;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 162 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 162; 6) głosów ważnych oddano 156; 7) radnym został wybrany: ― PASTERNAK Marcin, z listy nr 3 KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI.
  3. Okręg wyborczy nr 3:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono; 3) uprawnionych do głosowania było 320;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 194 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 194; 6) głosów ważnych oddano 192; 7) radnym został wybrany: ― SYGUŁA Roman Marian, z listy nr 1 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.
  4. Okręg wyborczy nr 4:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono;

7
3) uprawnionych do głosowania było 314;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 158 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 156;

  6) głosów ważnych oddano 153; 

  7) radnym został wybrany: 

        ―  ZABIELSKI  Adam  Julian, 
        z listy  nr 1            KW  PRAWO I  SPRAWIEDLIWOŚĆ. 

  1. Okręg wyborczy nr 5:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono; 3) uprawnionych do głosowania było 320;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 198 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 198; 6) głosów ważnych oddano 191; 7) radnym został wybrany: ― OKRAJNI Maciej, z listy nr 3 KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI.
  2. Okręg wyborczy nr 6:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono; 3) uprawnionych do głosowania było 299;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 149 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 150; 6) głosów ważnych oddano 142; 7) radnym został wybrany: ― GORAJ Adam, z listy nr 1 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.
  3. Okręg wyborczy nr 7:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono; 3) uprawnionych do głosowania było 269;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 167 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 167;

8
6) głosów ważnych oddano 165;

  7) radnym został wybrany: 

        ―  BIEŃ Zbigniew  Paweł, 
        z listy  nr 1            KW  PRAWO I  SPRAWIEDLIWOŚĆ. 

  1. Okręg wyborczy nr 8:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono; 3) uprawnionych do głosowania było 274;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 156 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 156; 6) głosów ważnych oddano 155; 7) radnym został wybrany: ― POSTÓŁ Bogdan Lucjan, z listy nr 1 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.
  2. Okręg wyborczy nr 9:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono; 3) uprawnionych do głosowania było 267;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 166 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 166; 6) głosów ważnych oddano 159; 7) radnym został wybrany: ― GÓRKA Marcin Stanisław, z listy nr 1 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.
  3. Okręg wyborczy nr 10:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono;
    3) uprawnionych do głosowania było 232;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 145 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 145; 6) głosów ważnych oddano 139; 7) radnym został wybrany: ― GRZEBINOGA Maciej, z listy nr 13 KW POROZUMIENIE PODKRAKOWSKIE.
  4. Okręg wyborczy nr 11:

9
1) wybory odbyły się;

  2) głosowanie przeprowadzono; 

  3) uprawnionych do głosowania było 266; 
  4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu 
        korespondencyjnym wydano 130 osobom; 
  5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła  128; 

  6) głosów ważnych oddano 127; 

  7) radnym został wybrany: 

        ―  KISZKA  Wojciech, 
        z listy  nr 1            KW  PRAWO I  SPRAWIEDLIWOŚĆ. 

  1. Okręg wyborczy nr 12:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono; 3) uprawnionych do głosowania było 330;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 169 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 169; 6) głosów ważnych oddano 164; 7) radnym został wybrany: ― TOKAJ Gabriel Szymon, z listy nr 3 KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI.
  2. Okręg wyborczy nr 13:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono; 3) uprawnionych do głosowania było 300;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 140 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 140; 6) głosów ważnych oddano 140;
    7) radnym został wybrany: ― LIPA Robert, z listy nr 1 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ.
  3. Okręg wyborczy nr 14:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono; 3) uprawnionych do głosowania było 374;

10
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 186 osobom;
5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 186;

  6) głosów ważnych oddano 175; 

  7) radnym został wybrany: 

        ―  GĄDEK  Mateusz Wojciech, 
        z listy  nr 3            KKW  TRZECIA  DROGA  PSL-PL2050 SZYMONA 
        HOŁOWNI. 

  1. Okręg wyborczy nr 15:
    1) wybory odbyły się; 2) głosowanie przeprowadzono; 3) uprawnionych do głosowania było 305;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 153 osobom;
    5) liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w głosowaniu) wyniosła 153; 6) głosów ważnych oddano 151; 7) radnym został wybrany: ― BĄK Adam Jan, z listy nr 3 KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI. Dział III Wybory do rad powiatów Rozdział 6. Wybory do Rady Powiatu w Krakowie Oddział 1. Dane ogólne </code></pre></li>Dla przeprowadzenia wyborów do Rady utworzono 8 okręgów wyborczych, w
    których łącznie wybierano 29 radnych. Wybory przeprowadzono w 8 okręgach wyborczych. Głosowanie przeprowadzono w 8 okręgach wyborczych. Uprawnionych do głosowania było 223293. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 121443 osobom. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 121421 osób, to
    jest 54,38% uprawnionych do głosowania. Głosów ważnych oddano 117168, to jest 96,50% ogólnej liczby głosów oddanych.

11

  1. Głosów nieważnych oddano 4253, to jest 3,50% ogólnej liczby głosów oddanych,
    z tego głosów nieważnych z powodu:
    1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów
    oddano 1601, to jest 37,64% ogólnej liczby głosów nieważnych,
    2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 2652, to
    jest 62,36% ogólnej liczby głosów nieważnych,
    3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której
    rejestracja została unieważniona oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby
    głosów nieważnych.
  2. Warunki uprawniające do uczestniczenia w podziale mandatów spełniły
    następujące listy:
    1) lista nr 1 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ;
    2) lista nr 3 KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA
    HOŁOWNI;
    3) lista nr 5 KKW KOALICJA OBYWATELSKA;
    4) lista nr 11 KW POROZUMIENIE PODKRAKOWSKIE. Oddział 2. Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach
  3. Okręg wyborczy nr 1 obejmujący 3 mandaty:
    1) wybory odbyły się;
    2) głosowanie przeprowadzono;
    3) uprawnionych do głosowania było 25395;
    4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 12864 osobom;
    5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 12861;
    6) głosów ważnych oddano 12447;
    7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
    liczby mandatów:
    a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty;
    radnymi z tej listy zostali wybrani: ― PYLA Agnieszka Barbara, ― KRUPA Krzysztof; b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat; radną z tej listy została wybrana: ― PYLA Zofia; </code></pre>8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone.
  4. Okręg wyborczy nr 2 obejmujący 4 mandaty:

12
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 25870;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 14258 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 14257;
6) głosów ważnych oddano 13676;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani: ― KUŁAJ Wanda, ― STOKŁOSA Grzegorz Andrzej; b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― RYSAK Józef Marek; c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― NĘDZA Grzegorz Piotr; 8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Okręg wyborczy nr 3 obejmujący 3 mandaty:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 23709;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 13137 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 13132;
6) głosów ważnych oddano 12670;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― TOCHOWICZ Michał Włodzimierz; b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat; radną z tej listy została wybrana: ― MOTYCZYŃSKA Monika Elżbieta; c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: </code></pre></li> 13
― PAWEŁKO Karol Marcin;
8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Okręg wyborczy nr 4 obejmujący 4 mandaty:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 29058;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 16512 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 16508;
6) głosów ważnych oddano 15966;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani: ― PIEKARA Marek, ― KOWALIK Grzegorz Piotr; b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― PASTERNAK Janusz Mariusz; c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 1 mandat; radną z tej listy została wybrana: ― KULESA Katarzyna Sylwia; </code></pre>8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Okręg wyborczy nr 5 obejmujący 3 mandaty:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 25205;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 12847 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 12845;
6) głosów ważnych oddano 12388;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani: ― PAŁKA Wojciech Łukasz, ― ŚLUSARCZYK Adam Jan; b) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: </code></pre></li> 14
― POGAN Wojciech Andrzej;
8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Okręg wyborczy nr 6 obejmujący 5 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 38608;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 22308 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 22307;
6) głosów ważnych oddano 21626;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― GORAJ Piotr; b) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 2 mandaty; radnymi z tej listy zostali wybrani: ― BOSAK Wojciech, ― STADNIK Katarzyna Agata; c) lista nr 11 ― KW POROZUMIENIE PODKRAKOWSKIE uzyskała 2 mandaty; radnymi z tej listy zostali wybrani: ― RAŹNY Jarosław Piotr, ― ZIELIŃSKI Mariusz Józef; </code></pre>8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Okręg wyborczy nr 7 obejmujący 4 mandaty:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 33695;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 16360 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 16355;
6) głosów ważnych oddano 15837;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani: ― WRZOSZCZYK Arkadiusz Marek, ― GĘBALA Krzysztof Stanisław; </code></pre></li> 15
b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA
HOŁOWNI uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― SZWED Bartłomiej Paweł; c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― KRUPA Łukasz Paweł; 8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Okręg wyborczy nr 8 obejmujący 3 mandaty:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 21753;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 13157 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 13156;
6) głosów ważnych oddano 12558;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 1 mandat; radną z tej listy została wybrana: ― MAZIEJ-NIEWCZAS Romana Lucyna; b) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― SZCZOCZARZ Bartłomiej Andrzej; c) lista nr 11 ― KW POROZUMIENIE PODKRAKOWSKIE uzyskała 1 mandat; radną z tej listy została wybrana: ― WÓJCIK Alicja Barbara; </code></pre>8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Dział IV Wybory do Sejmiku Województwa Małopolskiego Oddział 1. Dane ogólne </code></pre></li>Dla przeprowadzenia wyborów do Sejmiku utworzono 6 okręgów wyborczych, w
których łącznie wybierano 39 radnych. Wybory przeprowadzono w 6 okręgach wyborczych. Głosowanie przeprowadzono w 6 okręgach wyborczych. Uprawnionych do głosowania było 2624828. 16 Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 1381003 osobom. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 1380423 osób, to
jest 52,59% uprawnionych do głosowania. Głosów ważnych oddano 1324746, to jest 95,97% ogólnej liczby głosów oddanych. Głosów nieważnych oddano 55677, to jest 4,03% ogólnej liczby głosów oddanych,
z tego głosów nieważnych z powodu:
1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów
oddano 15168, to jest 27,24% ogólnej liczby głosów nieważnych,
2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata oddano 40509,
to jest 72,76% ogólnej liczby głosów nieważnych,
3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której
rejestracja została unieważniona oddano 0, to jest 0,00% ogólnej liczby
głosów nieważnych. Warunki uprawniające do uczestniczenia w podziale mandatów spełniły
następujące listy:
1) lista nr 1 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ;
2) lista nr 2 KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI
SAMORZĄDOWCY;
3) lista nr 3 KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA
HOŁOWNI;
4) lista nr 5 KKW KOALICJA OBYWATELSKA. Oddział 2. Wyniki wyborów w poszczególnych okręgach Okręg wyborczy nr 1 obejmujący 5 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 336895;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 178725 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 178671;
6) głosów ważnych oddano 170589;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani: ― GIBAS Iwona Józefa, ― DRÓŻDŻ Mirosław Antoni; </code></pre></li> 17
b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA
HOŁOWNI uzyskała 1 mandat; radną z tej listy została wybrana: ― GĄDEK Lidia Stanisława; c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 2 mandaty; radnymi z tej listy zostali wybrani: ― ŻAK-BIESIK Sylwia, ― ARKIT Tadeusz Andrzej; 8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Okręg wyborczy nr 2 obejmujący 6 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 360127;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 195415 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 195318;
6) głosów ważnych oddano 187804;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 3 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani: ― SMÓŁKA Łukasz Jakub, ― PĘK Bogdan Marek, ― ĆWIK Piotr Krzysztof; b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat; radną z tej listy została wybrana: ― SZOSTAK Małgorzata Diana; c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 2 mandaty; radnymi z tej listy zostali wybrani: ― MAŁODOBRY Grzegorz Franciszek, ― KRACIK Stanisław; </code></pre>8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Okręg wyborczy nr 3 obejmujący 8 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 578919;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 300073 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 299870; 18
6) głosów ważnych oddano 294815;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 2 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani: ― DUDA Jan Tadeusz, ― NOWAK Barbara Ewa; b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― BADURSKI Dariusz Jan; c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 5 mandatów; radnymi z tej listy zostali wybrani: ― FILIPIAK Szczęsny Maciej, ― LIPIEC Grzegorz Cezary, ― TOCKA Patrycja Bożena, ― BARCZYK Kazimierz, ― FEDOROWICZ Jerzy Maciej; 8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Okręg wyborczy nr 4 obejmujący 7 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 489592;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 252250 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 252183;
6) głosów ważnych oddano 238750;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 5 mandatów;
radnymi z tej listy zostali wybrani: ― STUGLIK Rafał, ― KAWA Danuta, ― WIERZBA Marek, ― KOZŁOWSKI Witold Rafał, ― PICZURA Jan; b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― MOTYKA Miłosz Maksymilian; </code></pre></li> 19
c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― KOŹBIAŁ Maciej Józef; 8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Okręg wyborczy nr 5 obejmujący 7 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 444285;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 228429 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 228339;
6) głosów ważnych oddano 217558;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów:
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 5 mandatów;
radnymi z tej listy zostali wybrani: ― PAGACZ Ryszard, ― GAWRON Józef Wojciech, ― MALEC-LECH Marta Magdalena, ― DZIURDZIA Piotr Marek, ― SKRUCH Wojciech; b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― SORYS Stanisław Andrzej; c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― NOWAK Krzysztof Czesław; </code></pre>8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Okręg wyborczy nr 6 obejmujący 6 mandatów:
1) wybory odbyły się;
2) głosowanie przeprowadzono;
3) uprawnionych do głosowania było 415010;
4) łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
korespondencyjnym wydano 226111 osobom;
5) ogółem głosów oddano (liczba kart ważnych) 226042;
6) głosów ważnych oddano 215230;
7) komitety wyborcze uczestniczące w podziale mandatów uzyskały następujące
liczby mandatów: 20
a) lista nr 1 ― KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ uzyskała 4 mandaty;
radnymi z tej listy zostali wybrani: ― BIEDROŃ Grzegorz Janusz, ― WÓJTOWICZ Jadwiga Teresa, ― DUDA Jan Wiesław, ― PŁATEK Tomasz Stanisław; b) lista nr 3 ― KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― PASOŃ Stanisław Wojciech; c) lista nr 5 ― KKW KOALICJA OBYWATELSKA uzyskała 1 mandat; radnym z tej listy został wybrany: ― SŁOWIK Michał Andrzej; 8) w okręgu wszystkie mandaty zostały obsadzone. Komisarz Wyborczy w Krakowie I /-/ Dagmara Anna Daniec-Cisło




OBWIESZCZENIE KOMISARZA WYBORCZEGO W KRAKOWIE I z dnia 10 kwietnia 2024 r. o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze województwa małopolskiego

Na podstawie art. 168 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. — Kodeks wyborczy (Dz.
U. z 2023 r. poz. 2408) Komisarz Wyborczy w Krakowie I podaje do publicznej
wiadomości wyniki wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze
województwa małopolskiego, przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 r.
Część I
Dane zbiorcze
Rozdział 1.
Dane ogólne

  1. Wybierano łącznie 182 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast spośród 479
    kandydatów zgłoszonych przez 412 komitetów wyborczych, w tym w 32 gminach i
    miastach, w których zarejestrowano tylko jednego kandydata.
  2. Uprawnionych do głosowania było 2620603 osób, w tym 361 obywateli Unii
    Europejskiej niebędących obywatelami polskimi lub obywateli Zjednoczonego
    Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
  3. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 1379865 osobom.
  4. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 1379201
    wyborców, to jest 52,63% uprawnionych do głosowania.
  5. Głosów ważnych oddano 1361064, to jest 98,68% ogólnej liczby głosów oddanych.
  6. Głosów nieważnych oddano 18137, to jest 1,32% ogólnej liczby głosów oddanych,
    z tego głosów nieważnych z powodu:
    1) postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów
    albo postawienia znaku „X” jednocześnie za i przeciw wyborowi kandydata
    oddano 5046, to jest 27,82% ogólnej liczby głosów nieważnych;
    2) niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata albo
    niepostawienia znaku „X” ani za ani przeciw wyborowi kandydata oddano
    12007, to jest 66,20% ogólnej liczby głosów nieważnych;
    3) postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska skreślonego kandydata
    oddano 1084, to jest 5,98% ogólnej liczby głosów nieważnych.
    Rozdział 2.
    Wyniki wyborów
  7. Wybierano łącznie 182 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, z czego:
    1) 149 wójtów i burmistrzów w gminach do 20 tys. mieszkańców;
    2) 33 burmistrzów i prezydentów miast w gminach powyżej 20 tys. mieszkańców.
  8. Wybrano łącznie 125 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, z czego:
    1) 108 wójtów i burmistrzów w gminach do 20 tys. mieszkańców;
    2) 17 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w gminach powyżej 20 tys.
    mieszkańców.
  9. Nie wybrano 57 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z następujących
    powodów:
    1) w 57 gminach i miastach żaden z kandydatów na wójta, burmistrza lub
    prezydenta miasta nie otrzymał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów,
    z czego:
    a) w 41 gminach do 20 tys. mieszkańców,
    b) w 16 gminach powyżej 20 tys. mieszkańców;
  10. W następujących gminach i miastach, o których mowa w pkt 3 ppkt 1, zgodnie z
    art. 473 § 2 Kodeksu wyborczego, w dniu 21 kwietnia 2024 r. zostanie
    przeprowadzone ponowne głosowanie:
    1) Gmina Andrychów – powiat wadowicki;
    2) Gmina Biskupice – powiat wielicki;
    3) Gmina Bobowa – powiat gorlicki;
    4) Miasto Bochnia – powiat bocheński;
    5) Gmina Borzęcin – powiat brzeski;
    6) Gmina Charsznica – powiat miechowski;
    7) Miasto i Gmina Czarny Dunajec – powiat nowotarski;
    8) Gmina Czchów – powiat brzeski;
    9) Gmina Dąbrowa Tarnowska – powiat dąbrowski;
    10) Gmina Gdów – powiat wielicki;
    11) Gmina Gromnik – powiat tarnowski;
    12) Gmina Jabłonka – powiat nowotarski;
    13) Gmina Jerzmanowice-Przeginia – powiat krakowski;
    14) Gmina Kalwaria Zebrzydowska – powiat wadowicki;
    15) Gmina Kęty – powiat oświęcimski;
    16) Gmina Kozłów – powiat miechowski;
    17) Miasto Kraków;
    18) Gmina Krościenko nad Dunajcem – powiat nowotarski;
    19) Gmina Krynica-Zdrój – powiat nowosądecki;
    20) Gmina Krzeszowice – powiat krakowski;
    21) Gmina Książ Wielki – powiat miechowski;
    22) Gmina Libiąż – powiat chrzanowski;
    23) Gmina Lipinki – powiat gorlicki;
    24) Gmina Liszki – powiat krakowski;
    25) Gmina Kocmyrzów-Luborzyca – powiat krakowski;
    26) Gmina Maków Podhalański – powiat suski;
    27) Gmina Mszana Dolna – powiat limanowski;
    28) Gmina Myślenice – powiat myślenicki;
    29) Gmina Niepołomice – powiat wielicki;
    30) Miasto Nowy Targ – powiat nowotarski;
    31) Gmina Ochotnica Dolna – powiat nowotarski;
    32) Gmina Olesno – powiat dąbrowski;
    33) Gmina Olkusz – powiat olkuski;
    34) Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój – powiat nowosądecki;
    35) Gmina Przeciszów – powiat oświęcimski;
    36) Gmina Raba Wyżna – powiat nowotarski;
    37) Gmina Rabka-Zdrój – powiat nowotarski;
    38) Gmina Radziemice – powiat proszowicki;
    39) Gmina Skała – powiat krakowski;
    40) Gmina Skawina – powiat krakowski;
    41) Gmina Słaboszów – powiat miechowski;
    42) Gmina Słomniki – powiat krakowski;
    43) Gmina Spytkowice – powiat nowotarski;
    44) Gmina Spytkowice – powiat wadowicki;
    45) Miasto i Gmina Szczawnica – powiat nowotarski;
    46) Gmina Szczucin – powiat dąbrowski;
    47) Gmina Szczurowa – powiat brzeski;
    48) Gmina Świątniki Górne – powiat krakowski;
    49) Miasto Tarnów;
    50) Gmina Trzyciąż – powiat olkuski;
    51) Gmina Wieliczka – powiat wielicki;
    52) Gmina Wietrzychowice – powiat tarnowski;
    53) Gmina Wojnicz – powiat tarnowski;
    54) Miasto Zakopane – powiat tatrzański;
    55) Gmina Zator – powiat oświęcimski;
    56) Gmina Zawoja – powiat suski;
    57) Gmina Żabno – powiat tarnowski.
    Część II
    Szczegółowe wyniki wyborów
    Rozdział 147.
    Wybory Wójta Gminy Sułoszowa
  11. Wyboru dokonano, ponieważ w wyborach jedyny kandydat GORAJCZYK Stanisław
    Piotr zgłoszony przez KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI
    uzyskał wymaganą liczbę głosów.
  12. Uprawnionych do głosowania było 4515.
  13. Łącznie karty do głosowania w lokalach wyborczych i w głosowaniu
    korespondencyjnym wydano 2457 osobom.
  14. W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 2456 wyborców, co
    stanowi 54,40% uprawnionych do głosowania.
  15. Wybrany kandydat uzyskał 2031 głosów ważnych.
    Komisarz Wyborczy
    w Krakowie I
    /-/ Dagmara Anna Daniec-Cisło



Zaproszenie na widowisko rozrywkowe “Aleja Gwiazd”

Zaproszenie na widowisko rozrywkowe "Aleja Gwiazd"
xr:d:DAF_3XheQRg:104,j:3726025552048994490,t:24032507



Konsultacje społeczne

Konsultacje społeczne 25 kwietnia 2024 rok



Zapytanie ofertowe dla geodetów – wykonanie scalenia i nadanie nowego numeru ewidencyjnego działki nr 372 z działkami sąsiednimi, obręb Wielmoża – GK.271.1.6.2024_AC

 Gmina Sułoszowa zaprasza zainteresowanych wykonawców do składania ofert w przedmiocie wykonania scalenia:

działki nr 372 z działkami sąsiednimi, obręb Wielmoża – zgodnie z załącznikami graficznymi.

Załączniki:

271.1.6.2024_AC – załącznik nr 1

271.1.6.2024_AC scalenie działek ul. graniczna Wielmoża




Zapytanie ofertowe dla geodetów – wykonanie ustalenia i podziału dz. 1060, 2329/3, obręb Sułoszowa I oraz podziału i ustalenia dz. 70/1, 70/2, 71, 72, 73, 74, 238/2, 237/2 obręb Wielmoża – GK.271.1.5.2024_AC

Gmina Sułoszowa zaprasza zainteresowanych wykonawców do składania ofert w przedmiocie wykonania podziału i ustalenia przebiegu granic :

działek nr 1060, 2329/3 obręb Sułoszowa I oraz działek nr 70/1, 70/2, 71, 72, 73, 74, 238/2, 237/2 obręb Wielmoża – zgodnie z załącznikami graficznymi.

Załączniki:

271.1.5.2024_AC – załącznik nr 1

271.1.5.2024_AC – załącznik nr 2

271.1.5.2024_AC – załącznik nr 3

271.1.5.2024_AC – załącznik nr 4

271.1.5.2024_AC ustalenie + podział dz. 2329-3, 1060 Sułoszowa I i 71,74,237-1 i inne Wielmoża




Informacja o dyżurach telefonicznych ekspertów ZUS w kwietniu 2024 r.

Informacja o dyżurach telefonicznych ekspertów ZUS w kwietniu 2024 r.



Sprzątanie Sołectwa Sułoszowa I

Sprzątanie Sołectwa Sułoszowa I 13 kwietnia godzina 9:00