Kategoria: Wiadomości
Drukuj

NARODOWY  PROGRAM SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19

 

Od 15 stycznia 2021 r. można rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19.

Można to zrobić na 3 sposoby:

- telefonicznie dzwoniąc na bezpłatną, całodobową infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19  dostepną pod numerem telefonu 989 -  trzeba przygotować nr PESEL i podać nr telefonu kontaktowego, na który przyjdzie wiadomość z potwierdzeniem wizyty.

- na stronie pacjent.gov.pl za pomocą profilu zaufanego (założenie profilu jest proste- skontaktuj się z naszym urzędem). Zgłoszenie jest jedynie wyrażeniem chęci na szczepienie - rejestracja będzie możliwa w momencie ogłoszenie terminów szczepień dla danej grupy wiekowej.

- telefonicznie w konkretnej, dowolnej placówce, która wykonuje szczepienia. Na terenie gminy Sułoszowa taką placówką jest SPZOZ w Sułoszowej. Rejestracja jest możliwa pod numerem telefonu (12 3896054 lub 12 3896055)

Urząd Gminy Sułoszowa uruchomił specjalną linię pod numerem telefonu 605 967 080, gdzie można uzyskać informacje o szczepieniach oraz  zgłosić potrzebę dowozu osób z trudnościami do punktu szczepień przeciwko COVID-19.

Dotyczy to w szczególności:

-  osób niepełnosprawnych posiadających I grupę inwalidzką

 - osób mających obiektywne  i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień położonego najbliżej miejsca zamieszkania.

- osób powyżej 70 roku życia mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień położonego najbliżej miejsca zamieszkania.

Telefon  jest czynny w godzinach: poniedziałek  9.15 do 17.15 , wtorek - piątek 7.30 – 15.30.